24 Kasım 2008 Pazartesi

We've fun, we've snow, we've winter in the town

Bu aralar her haftasonu değişik bir yerlere gezmeye gidiyoruz. Bu haftasonu kar olacağını bildiğimiz halde, Hollanda'da kar çok fazla tutmaz düşüncesiyle düştük yollara. Den Haag'a gidelim diye düşündük. Bizim Lahey diye bildiğimiz Hollanda'nın eski başkenti. Büyük şehir yani. En kötü ihtimalle kar bastırırsa, kapalı bir alışveriş merkezine atarız dedik kendimizi. Ve öylede yapmak zorunda kaldık. Oraya vardığımızda, kar baya bastırmıştı. Kendimizi Kartalkaya'da hissettik bir ara. Yaklaşık üç saat kadar bir alışveriş merkezinde dolanıp, birşeyler yedikten sonra evimizin yolunu tuttuk.

Eve vardığımızda bizi, özellikle de Lara'yı güzel bir süpriz bekliyordu. Her yer bembeyaz olmuştu. Yaklaşık 8 - 10 cm kar vardı. Hava karardı, yarın çıkar oynarız dedik ama dinletemedik. İyiki de dinlememiş çünkü sabah kalktığımızda yağmur yağıyordu ve karların çoğu erimişti. Oynadığımız oynayacağımız buymuş. Ama Lara'nın tadı damağında kaldı, her sabah heyecanla kalkıyor belki yine kar yağmıştır diye.

Evet, kış geldi, kar yağdı, artık anneanneyle doktor dedenin gelmesine geldi sıra. Hadi artık günler geçmek bilmiyor. Bekliyoruz heyecanla.


Hiç yorum yok: